Bzdury roku

Polecam znakomity serwis To TylkoTeoria. Prowadzi go doktorant z UJ, Łukasz Sakowski.
Szczególnie zabawny jest ostatni ranking biologicznych bzdur roku 2017. Jest też grupa na Facebooku. Dowiemy się, że szczepionki zamieniają nas w cyborgów, gdyby ewolucja byłą prawdąto byśmy mieli dwie wątroby by nie szkodził nam alkohol, a woda ma konstrukcję sześcianu i tylko taka wnika do komórek. Jednak chyba najbardziej zabawna wiadomość to “kobieca pochwa siedliskiem demonów” …
Jeśli grozi nam sterowanie to nie z powodu szczepionek ale propagandy powtarzanej tysiące razy. Przeciętny obywatel dzięki mediom ma zupełnie skrzywiony obraz świata i nawet przeprowadzka do innego kraju go nie zmieni, jeśli nie potrafi być częścią jego kultury, nie zna dobrze jego języka. Mechanizmy neuronalne odpowiedzialne za formowanie się teorii spiskowych w mózgu to bardzo interesujący temat badawczy.

Advertisements

About wduch

Google: W. Duch
This entry was posted in Kognitywistyka, Paranormalne, Racjonalizm, Uncategorized. Bookmark the permalink.

4 Responses to Bzdury roku

 1. robertcb says:

  Kij w uporządkowane mrowisko materialistycznej nauki głównego nurtu.

  • wduch says:

   Niestety to pseudonauka; ten francuz na filmie nie odróżnia psychofizyki, która we Francji jest silna, od parapsychologii.
   Pisałem o polach morfogenetycznych 34 lat temu, Duch W (1984) Czy Przyroda ma nawyki? Przegląd Techniczny 32/84
   https://fizyka.umk.pl/publications/kmk/84-czy%20przyroda%20ma%20nawyki.pdf
   W tym czasie w nauce nastąpił ogromny postęp, ale żadnych pól morfogenetycznych nie udało się odkryć. Jeśli przez dziesiątki lat nie ma postępu to nie prawie na pewno zajmowanie się takim ideami będzie stratą czasu.
   Nie mam czasu zajmować się takimi sprawami. My, ograniczeni naukowcy zajmujemy się analizą aktywności mózgu próbując zobaczyć stany mentalne przetwarzając dane z neuroobrazowania. I to ostatnio wychodzi nadzwyczaj ciekawie.

 2. Bezimienny says:

  Jak Profesor robi z wyrazów niebieskie linki – czy my też możemy to robić, czy trzeba być właścicielem bloga, żeby mieć taką możliwość?

  • wduch says:

   Replay nie pozwala uruchomić pełnej edycji. Może jest jakaś możliwość by wkleić podlinkowany tekst ale nie próbowałem, administrator musie wejść w tryb edycji, a to niewygodne.

Zostaw odpowiedź

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s